Taxon

Thalictrum alpinum

.
.
Common name: Fjellfrøstjerne
Family: Ranunculaceae (Soleiefamilien)
Distribution: Sirkumpolar
Habitat: Slåttemark, beitemark, hei, myr, åpen skog, på baserik grunn
Life form: Flerårig urt

Locations

. . Area
. Individual